POKAŻ MENU

Atrakcje w okolicy

Wicie to niewielka, nadmorska wioska w na środkowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Ze środka wioski na plaże jest tylko około 400 metrów. Od Bałtyku miejscowość oddziela pasmo wydm porośniętych wydmową roślinnością i sosną czarną. Występuje tu również Mikołajek Nadmorski. Na południu wioski znajduje się przybrzeżne jezioro Kopań. Obszar wioski Wicie i sąsiedztwa stanowi fragment Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego obszaru chronionego. Plaża w Wiciu jest w większości piaszczysty, czasem z małymi kamieniami, mało tego jest on całkiem odludny.

Wicie położone są w niedalekiej odległości od większych miejscowości: Darłowo i Darłówko na wschodzie (około 12 km) oraz Jarosławiec na zachodzie (około 6 km). Wicie to doskonałe miejsce na odpoczynek z dziećmi lub dla osób ceniących sobie ciszę i spokój.

Plaża

Plaża Wybrzeże w Wiciu dzieli się na dwa obszary – zachodni z kamienistą plażą i wschodni z typową, piaszczystą plażą. Ta pierwsza kojarzy się z południowoeuropejskimi kurortami. Można urządzać na niej zdrowotne spacery, lecz trzeba wcześniej zaopatrzyć się w sportowe buty. Na drugiej możemy spędzić czas na standardowych rozrywkach – opalaniu się, uprawianiu sportów plażowych czy zbieraniu muszelek. Ponadto kilka ośrodków wypoczynkowych oferuje możliwość wyruszenia w rejs.

Latarnia Morska Jarosławiec

Latarnia Morska Jarosławiec Znajduje się ok. 6,5 km od miejscowości Wicie. Powstała ona już w 1829r., natomiast w 1902 r. została przebudowana. Świeciła przez ponad 100 lat, dotąd, aż została zniszczona podczas II Wojny Światowej. W 1993r. ze względu na wiek zapisano ją do księgi zabytków. Latarnia liczy sobie wysokość 33m. Wspięcie się po wielu schodach na balkon zostaje sowicie nagrodzone pięknymi widokami na okoliczne miejscowości, morze i dwa przybrzeżne jeziora.

Jezioro Kopań

Jezioro Kopań Znajduje się na południowy zachód od miejscowości Wicie. Od Bałtyku oddziela go niewielki pas lądu. Kopań to malowniczo położony zbiornik wodny o stosunkowo małej głębokości (średnio 1,9m, w najgłębszym miejscu 4m). Stwarza to idealne warunki do uprawiania sportów wodnych – windsurfingu, czy żeglarstwa. Ze względu na tutejszy duży zasób ryb Kopań jest akwenem uwielbianym przez wędkarzy. Znaleźć tu można m.in. węgorze, sandacze i szczupaki.

Skontaktuj się

Domki BRYZA

ul. Słoneczna 37, Wicie

Adres e-mail:
boguslaw.niedzwiedz@op.pl

Kontakt telefoniczny
+48887731201